
In Saint Peter Port op het Kanaaleiland Guernsey ligt aan de haven het oude fort Castle Cornet, dat via een golfbreker en een brug te bereiken is.
Het fort stamt uit de dertiende eeuw en werd gebouwd, en steeds weer verstevigd, als bescherming tegen aanvallen van o.a. de Fransen.
Sinds 1960 is Castle Cornet een toeristische attractie van formaat op het eiland.
Het fort alleen al is het bekijken waard, maar er zijn ook meerdere musea in de vele gebouwen aanwezig. Je vindt hier het Maritime Museum, het 201 Squadron RAF Museum, The Story of Castle Cornet en het Militia Museum. Het geheel is omgeven door mooie tuinen.
Een trekpleister is het om 12.00 uur afschieten van het kanon door in uniformen gestoken ‘bewakers’ van het fort. Het weer speelt geen rol, dit ritueel vindt onder alle weersomstandigheden plaats.
2 gedachten over “Guernsey en zijn Castle Cornet”